Rozhodčí / Judges

FRANCO MARZO
třídy psů / classes of dogs

Boxery se zabývá od roku 1990, kdy se stal aktivním členem italského boxerklubu. Registrovaným chovatelem je od roku 1999, kdy založil chovatelskou stanici „del Conte Marzo“, ve které odchoval řadu významných jedinců.
Rozhodčím exteriéru pro plemeno boxer je od roku 2011, kdy se stal zároveň i rozhodčím zkoušek chovnosti a bonitací italského boxerklubu. V roce 2009 začal zastávat funkci místopředsedy BK Itálie.
Během své kariéry rozhodčího měl možnost posuzovat klubové a výroční výstavy v Itálii, Španělsku, Francii, Německu, Dánsku a Rumunsku. V roce 2015 byl delegován k posuzování boxerů na světové výstavě FCI a stejný rok rozhodoval i světovou výstavu boxerů ATIBOX. V ČR posuzuje poprvé.

 

GINETTE HUFSCHMID
třídy fen / classes of bitches

S boxery žije od svých 18 let. Vlastnila řadu významných jedinců, mezi nejznámější patřili např. Ch. David v. Monacum, Ch. Henry v.d. Raufbolden a Multich. Ravel du Val d´Europe.
Rozhodčí exteriéru pro plemeno boxer je od roku 1986, zanedlouho poté se stala i rozhodčí zkoušek chovnosti a bonitací švýcarského boxerklubu. Později začala zastávat funkci předsedkyně chovatelské a bonitační komise BK Švýcarska, ve které působí dodnes.
Své bohaté zkušenosti rozhodčí získala během posuzování klubových, speciálních a výročních výstav ve většině evropských zemí, měla možnost rozhodovat i světovou a evropskou výstavu FCI a světovou výstavu boxerů ATIBOX. Mimo Evropu posuzovala např. v Izraeli, Austrálii a na Novém Zélandu.
Kromě boxerů posuzuje od roku 2007 i výstavy a bonitace nového, ve Švýcarsku vyšlechtěného, plemene „Kontinentální buldok“.
V ČR posuzovala třikrát, naposledy v roce 2014.