Rozhodčí / Judges

CATHERINE SINSOUT (F)
třídy psů / classes of dogs

Boxery se zabývá od mládí, aktivní chovatelkou je od roku 1992, kdy založila chovatelskou stanici „des Vents de Mer“, ve které odchovala řadu velmi kvalitních jedinců, kteří se aktivně podílí na francouzském chovu boxera.

Ze svého prvního vrhu si nechala psa Hysar, díky kterému se začala intenzivně věnovat výcviku. V roce 1996 s ním zvítězila na pracovním šampionátu BK Francie. Byla čtyřikrát vybrána do francouzské reprezentace a účastnila se dvou mistrovství světa FCI a dvou mistrovství světa belgických ovčáků.

Od roku 2005 je rozhodčí pro výkon IGP-FH. Posuzovala řadu výběrových závodů IGP a FH, v roce 2010, 2014 a 2021 Francouzský pohár, 2009 Mistrovství boxerů ve Francii , v roce 2019 šampionát FCI a v roce 2021 první mistrovství WUBOX IGP.

Rozhodčím exteriéru pro plemeno boxer je od roku 2020.
V ČR posuzuje poprvé.

 

GINETTE HUFSCHMID (CH)
třídy fen / classes of bitches

S boxery žije od svých 18 let. Vlastnila řadu významných jedinců, mezi nejznámější patřili např. Ch. David v. Monacum, Ch. Henry v.d. Raufbolden a Multich. Ravel du Val d´Europe.

Rozhodčí exteriéru pro plemeno boxer je od roku 1986, zanedlouho poté se stala i rozhodčí zkoušek chovnosti a bonitací švýcarského Boxerklubu. Později začala zastávat funkci předsedkyně chovatelské a bonitační komise BK Švýcarska, ve které působí dodnes.

Své bohaté zkušenosti rozhodčí získala během posuzování klubových, speciálních a výročních výstav ve většině evropských zemí, měla možnost rozhodovat i světovou a evropskou výstavu FCI a světovou výstavu boxerů ATIBOX. Mimo Evropu posuzovala např. v Izraeli, Austrálii a na Novém Zélandu.

Kromě boxerů posuzuje od roku 2007 i výstavy a bonitace nového, ve Švýcarsku vyšlechtěného plemene „Kontinentální buldok“.

V ČR posuzovala třikrát, naposledy v roce 2013.