Rozhodčí / Judges

IOANA MILEA (I)
třídy psů / classes of dogs

S boxery žije od dětství. V dospělosti, po vystudování práv, si pořídila vlastního boxera a poznala kynologii. Dalším jejím psem byl známý Ch. Alfa Romeo v. Kaiserfelsen, se kterým objevila svět výstav. Stala se aktivní členkou a funkcionářkou rumunského boxerklubu a založila chovatelskou stanici „di Casa dei Iola“.

Rozhodčí exteriéru pro plemeno boxer je od roku 2016, zanedlouho poté získala aprobaci i pro plemena dobrman, cane corso a argentinká doga.

Během dosavadní kariéry rozhodčího posuzovala klubové a výroční výstavy v Itálii, Španělsku, Německu, Švédsku, Srbsku, Slovensku a Řecku.

Již několik let žije trvale v jižní části Itálie- na Sicílii. Zde se svým partnerem chovají pod názvem CHS „di Mergellina“. Od roku 2022 je členkou Komise rozhodčích ATIBOXu.

V ČR posuzuje poprvé.

 

 

NICOLA MORANO (I)
třídy fen / classes of bitches

Boxery se zabývá od mládí, kdy se stal aktivním členem italského boxerklubu. Od roku 1987 je registrovaným chovatelem a vlastní chovatelskou stanici „of Hipponion“, ve které odchoval několik vynikajících jedinců.

Mezinárodním rozhodčím exteriéru je od roku 2008, stal se rovněž i rozhodčím zkoušek chovnosti a bonitací italského boxerklubu. Kromě plemene boxer má aprobaci na dalších 14 molossoidních plemen II. skupiny FCI a celou IV. skupinu FCI.

Během své kariéry rozhodčího měl možnost posuzovat klubové a výroční výstavy v Itálii, Španělsku, Německu, Francii, Belgii, Srbsku, Černé Hoře či Rusku.

V ČR posuzuje poprvé.